اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 775
  • نويسنده: jouzdani
  • تاريخ: 15 دی 1395
15 دی 1395

پورت LVDS

دسته بندی: اخبار الکترونیکی, صفحه اصلی

LVDS چیست؟

تکنیک های ارسال دیتا به صورت سریال در بیست سال گذشته به دلیل محدودیت های مشهود در قسمت سرعت ارتباطات موازی پیشرفت قابل توجهی داشته است.ناتوانی ارتباطات موازی در قسمت سرعت و عرض دیتا نمایانگر شده و به سمت حذف شدن پیش می رود.
اگر بخواهیم در طراحی دستگاه هایی که نیاز به دیتای زیاد داشته از تکنیک ها موازی استفاده کنیم بسیار طاقت فرسا و دارای معایب زیادی از جمله مشکلات نویز، توان مصرفی زیاد، سرعت و قیمت می باشد.یک تکنیک مناسب که نام آن low voltage differential signaling -LVDS- می باشد توانسته معایب ذکر شده را کم کرده و توانایی هایی مانند توان مصرفی پایین، نویز کم، سرعت بسیار بالا(فرکانس بالاتر از 10 گیگا هرتز) ( 100 برابر آخرین سرعت ارتباط موازی) را با هم یکجا عرضه کند.

همانطور که از اسم آن بر می آید، گیرنده دیتا مقدار دیتا را از اختلاف در سیگنال متوجه می شود جریان ثابت سیگنال های مقایسه شده باعث می شود نویز الکتریکی سیستم کاهش یابد همچنین جریان متضاد دو سیگنال ذکر شده باعث می گردد میدان های الکترومغناطیسی کاهش یافته و در کل باعث کاهش نویز محیط سیستم گردد. بهبود یافتن تکنیک LVDS بر روی ارتباطات داخلی سیستم ها نیز تاثیر گذاشته ، از آن جمله می توان به ارتباطات داخلی کامپیوترهای همراه نام بر که در ارتباط صفحه LCD و پروسسور گرافیکی کاربرد دارد همچنین این چنین ارتباطاتی باعث گردیده تا فضای اشغالی مکانیکی کاهش یافته و اطمینان به اتصالات بیشتر گردد.

از نگرانی هایی که در اولین مراحل استفاده از این نوع ارتباط به ذهن می رسد طرز فهم گیرنده در قسمت سرعت می باشد ؛ به عنوان مثال در ارتباطات سریال اینگونه در میکروها، ما باید یک پالس ساعتی درست می کردیم که با سرعت فرستادن دیتا یکی بود که البته بعضی مواقع خود موجب اخلال گر عملکرد صحیح سیستم بود چون بعضی مواقع پالس ساعت مناسب در اختیار کاربر نبوده و یا تولید این پالس خود هزینه بر می بود بنابر این ضروری به نظر می رسد که پالس ساعت مناسب برای یک چنین سیستم های ایجاد گردد .
از دیگر نگرانی هایی که به ذهن می رسد توان، اندازه و قیمت این نوع ارتباطات می باشد. چیزی که واضح می باشد این است که شرکت ها بر روی نگرانی های ذکر شده در حال کار کردن هستند و توانسته اند هر کدام از این نگرانی ها را تا حد زیادی کاهش دهند؛ در پایان قابل ذکر است که ارتباط پورت USB از این دست ارتباطات می باشد که بسیار توسعه پیدا کرده است.

ابر تگ‌ها: Lvds چیست ، معرفی lvds ، درباره Lvds ،معایب و محاسن Lvds

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.
اطلاعات
ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد